یکی از مواردی که همیشه باید برای خرید درب ضد سرقت در نظر گرفته شود را می توان تفاوت های اصلی انواع درب های ضد سرقت دانست. به همین شکل که شما با دانستن تفاوت انواع درب های ضد سرقت می توانید بهترین درب را برای منزل خود انتخاب کنید. برای اطلاعات بیشتر با وبلاگ درب ضد سرقت و سیستم های حفاظتی همراه باشید.

Image result for security door

 

به صورت خلاصه می‌توان گفت که درب های ضد سرقت به طور کلی از نظر شیوه تولید و شکل ظاهری به دو کشور چین و ترکیه بر می‌گردد و این در حالی است که درب های ضد سرقت چینی خود نیز از درب‌های ایتالیایی الگو برداری شده‌اند.
لازم به توجه است که تولید کنندگان درب های ضد سرقت طرح ترک در ایران همگی چارچوب‌های خود را در داخل ایران تولید کرده و یا از تولید کنندگان داخلی فروش می‌نمایند و یراق آلات خود را نیز عمدتا از محصولات ساخت کشور ترکیه كاربرد می‌کنند

Image result for security door

اما رویه درب‌ها را برخی مستقیما از ترکیه وارد و برخی از تولیدات داخل مصرف می‌نمایند. البته مصرف از ورقه‌های وارداتی لزوما یک تمییز نیست و تنها به دلیل هزینه‌های بالای خرید دستگاه‌ها و سایر ملزومات تولید، برخی ترجیح می‌دهند که بدین ترتیب عمل کنند، هرچند که اکثر فروشندگان درب‌ های ضدسرقت فارسی و انیران را به عنوان درب های ترک فارس ایران معرفی می‌کنند.

 در هنگام نصب درب ضد سرقت توجه می شود که بالعكس درب چوبی معمولی، فضای خالی در آن و در اتصال به چارچوب جهت عدم نفوذ و دیلم انداختن، وجود نداشته باشد. هم در اتصال درب به چهارچوب، در درب شگفت انگیز غالبا از دو لولا كاربرد می شود ولی در درب های ضد سرقت از سه یا بیش از سه لولا كاربرد می کنند و علاوه براین لولاهای درب های ضد سرقت یا به صورت مخفی هستند و یا به سمت داخل می باشند که دسترسی به لولا را غیر ممکن می کند.

Related image

درب ضد سرقت ممکن است به انواع مختلف قفل های ضد سرقت مجهز شده باشد.هر یک از این قفل ها دارای میزان امنیت های متفاوتی هستند.مهم ترین و اصلی ترین اجزا در درب ضد سرقت، قفل ها هستند.بنابراین هنگام خرید درب ضد سرقت حتما به قفل آن توجه کنید.علاوه بر این لولا در اکثر درب های ضد سرقت از خارج و یا از هر دو طرف پنهان است و این امر مانع از باز شدن درب به وسیله اهرم کردن لولا می شود.

درب ضد سرقت طبق معمول از لایه های مختلف تشکیل شده است.جنس لایه داخلی آنها معمولا از جنس فولاد است که با یک لایه از جنس های مختلف مانند ام دی اف، اچ دی اف، فلز، شیشه و غیره روکش شده است.فضای خالی موجود در درب ضد سرقت نیز غالبا به وسیله پشم سنگ پر می شود که این امر باعث می شود درب ضد سرقت عایق صدا و حرارت نیز باشدپی وی سی